sobota, 29 października 2016

Różowa kopertówka

Witajcie!

Znów powracam do ślubnych tematów, tym razem jednak w nieco innej odsłonie.
Dziś do zaprezentowania przygotowałam specjalnie dla Was kopertówkę! 
Przyznam się, że to jedna z moich pierwszych, wciąż nieco eksperymentalna... Ale, ale, która scrapowa praca taka nie jest?! 
W końcu wciąż testujemy i uczymy się czegoś nowego!


Kopertówkę wykonałam z dwustronnego arkusza numer 02 kolekcji Lemoncraft "Everyday spring", który przecięłam na pół po przekątnej. Zależało mi, aby wykorzystać fakt, iż jest on ozdobiony z obu stron, dzięki czemu zarówno zewnętrze, jak i wnętrze kartki prezentuje się bardzo ciekawie.


Centralnym elementem zostały w tej kompozycji dwie tekturki, w tym jedna dosyć nietypowa, która szczególnie przypadła mi do gustu. Jest to okrąg z wygrawerowanym napisem "W Dniu Ślubu", który bardzo ciekawie prezentuje się na pracy. Chcąc nawiązać do niego czymś w konkretnym sensie materiałowym wykorzystałam zewnętrzny fragment tekturki "Ramka 36.1," czyli cieniutką rameczkę. Na początku zastanawiałam się przez chwilę, czy nie wykorzystać jej całej, lecz dzięki takiemu wykorzystaniu, na jakie się zdecydowałam, podkreślam główną część pracy, a jednocześnie nie przysłaniam całkowicie interesującego kwiatowego wzoru, który skrywa się na papierze.


Kolejnym, niewątpliwie przyciągającym uwagę detalem jest zembossowany na kalce technicznej na biało stempelek "Motyl 3". Dodało mu to niezwykłej lekkości! Sądzę, że takie motylki wszędzie się sprawdzą, bo są na prawdę śliczne! Zresztą wystarczy spojrzeć na cudowną pracę Kasi z poprzedniego posta, którą znajdziecie tutaj. Tam również, a właściwie przede wszystkim w roli głównej występuje jeden z naszych stempelkowych motyli, tym razem "Motyl 1".


Całość dopełniła moc kwiatów, gałązek i najróżniejszego rodzaju koronek, które sprawiają, iż praca wydaje się być bardziej urocza. Spełniają one też pewną funkcje czysto estetyczną, gdyż zasłaniają mniej ciekawy wygląd szwu z lewej strony kartki.


Mam nadzieję, że się zainspirujecie i może sami niedługo pokażecie nam pracę w tym stylu na jednym z wyzwań! Przypominam, że to już prawie ostatnia chwila, aby wziąć udział w trwającym obecnie "wyzwaniu #7 Bingo", gdzie serdecznie Was wszystkich zapraszam!

Pozdrawiam,
Wasza Agnieszka - Erita

DT Agnieszka

Materiały, których użyłam w pracy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz